Darbo užmokesčio apskaita

Darbo užmokesčio skaičiavimas yra funkcija, kurią atlieka visų juridinių asmenų ir individualių verslininkų, kurie samdo darbuotojus, apskaitos tarnyba. Lietuvos Respublikos darbo kodeksas įpareigoja darbuotojus mokėti darbo užmokestį ne rečiau kaip kartą per mėnesį dienomis, nustatytomis darbo grafiko, kolektyvinės ar darbo sutarties taisyklėmis.

Mažose įmonėse, paprastai, pagrindinis (arba vienintelis) buhalteris arba darbo užmokesčio apskaitos buhalteris veda darbo užmokesčio apskaitą, didelėse ūkio struktūrose organizuojami darbo užmokesčio apskaitos skyriai.

Tačiau vis daugiau vidutinio dydžio ir didelės kompanijos kreipiasi į specializuotas apskaitos įmones, teikiančias darbo užmokesčio paslaugas (tai yra, jie perkelia darbo užmokesčio fondo apskaitą į užsakomųjų paslaugų teikimą).

Įmonių privalumai perkeliant darbo užmokestį užsakomosioms paslaugoms:

  • Pirma, rasti gerą buhalterį, net vieną tik darbo užmokesčio - užduotis gana sunki, jau nekalbant, kai yra sukuriamas didelis darbo užmokesčio apskaitos skyrius;
  • Antra, darbo užmokesčio apskaičiavimo skyrius yra mažiausiai susijęs su kitomis apskaitos sritimis, o tai reiškia gana paprastą ir greitą jo paskirstymo ir perdavimo specializuotajai bendrovei procesą;
  • Trečia, darbo užmokesčio apskaičiavimo skyrius, ypač mokesčiai ir atskaitymai iš darbo užmokesčio, yra vienas iš dinamiškiausių ir dažnai besikeičiantys teisės aktų požiūriu, o nepaisant to, kad įsigalioję pakeitimai nevykdomi ar netinkamai taikomi, įmonės neatleidžiamos nuo kontrolės įstaigų gautų reikalavimų ir baudų;
  • Ketvirta, daugelis įmonių nori užtikrinti konfidencialumą apie atlyginimo dydį tiek paprastų darbuotojų, o ypač darbuotojų, užimančių vadovaujančias pareigas.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta aukščiau, bendrovių savininkai ir valdytojai vis dažniau daro išvadą, kad bus lengviau ir patikimiau užsakyti paslaugas iš darbo užmokesčio skaičiavimo srities specialistų, t.y. perduoti šią apskaitą užsakomosioms paslaugoms.

Esame profesionalai, kurie jau daug metų skaičiuoja atlyginimus, premijas, nedarbingumo išmokas, atostogas bei viską, kas susiję su darbo užmokesčiu.

Turime pasirašytas ilgalaikes sutartys su tokiomis tarptautinėmis kompanijomis:

  1. TMF Hungary Accounting and Services Limited Liability Company tmf-group.com
  2. Eurofast Global Limited eu
  3. Sunny business OÜ Near-Shoring ee

Mūsų klientai pasitiki mumis jau 10 metų, skaičiuojame darbo užmokestį bei teikiame personalo apskaitos paslaugas didelėms tarptautinėms kompanijoms.